Radom i okolice Sport

Radomka ma nowego sponsora tytularnego

Od dzisiaj lokalny klub siatkarski będzie występował pod nazwą Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom. Zaś w tabelach Polskiej Ligi Siatkówki pojawi się nazwa: Moya Radomka Lotnisko Radom. 

Radomka ma nowego sponsora tytularnego. 14 listopada w terminalu radomskiego lotniska miało miejsce oficjalne zaprezentowanie klubu siatkarskiego wraz ze sponsorem. Zostało nim Lotnisko Warszawa-Radom

Lotnisko Warszawa-Radom będzie ważne dla radomskiej społeczności – nie tylko jako port lotniczy umożliwiający podróże, ale także jako miejsce spędzania wolnego czasu, kojarzące się z pozytywnymi emocjami. Podobnie jest ze sportem, który dostarcza niepowtarzalnych wrażeń, fantastycznej energii i za każdym razem zabiera nas w inną podróż. Cieszymy się, że możemy być częścią tak ważnych momentów  i wspierać drużynę tak pozytywną, zgraną i zdeterminowaną w walce o zwycięstwo. Życzymy powodzenia i spełnienia sportowych marzeń

– powiedział Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Klub funkcjonuje od 1971 roku. W 1980 roku awansował do I ligi, najwyższej wówczas klasy rozgrywek, w której uczestniczył przez kilka sezonów jako SKF Radomka Radom. W 1998 roku nastąpiło połączenie z AZS Politechniką Radomską, klub zyskał nazwę AZS Radomka.

Od sezonu 2017/2018 Klub i nazwa Radomka wróciły na mapę polskiej siatkówki, a od sezonu 2018/2019 drużyna Radomki rozpoczęła występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Od dwóch sezonów drużyna kwalifikuje się do Final Four Pucharu Polski, w sezonie 2020/2021 zajęła 4 miejsce w Tauron Lidze. Poprzedni sezon zakończył się szóstym miejscem.

Do sezonu 2022/2023 Tauron Ligi siatkarki przystąpiły jeszcze pod dotychczasową nazwą E.Leclerc Moya Radomka Radom. Nazwę sponsora tytularnego zespół przyjmie  podczas rozgrywek trzeciej kolejki.

Źródło informacji i foto: Lotnisko Warszawa-Radom