Radom i okolice Sport

Radomscy lekkoatleci osiągnęli sukcesy na Mistrzostwach Polski

Podczas 94 PZLA Mistrzostw Polski w biegach przełajowych rozegranych w Oleśnie radomscy lekkoatleci z klubu RLTL Optima Radom odnieśli kolejne sukcesy.

Radomscy lekkoatleci mogą świętować kolejne dobre wyniki. Tym razem przełajowcy zdobyli 5 medali. Z kolei Mateusz Gos wywalczył bilet na 28 Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych.

W Oleśnie serię zdobywania medali rozpoczął Wiktor Janduła, który na dystansie 3 km  bezapelacyjnie wygrał. Bieg na dystansie 5 km zdecydowanie prowadził Jakub Abramczyk, niestety na mecie musiał uznać wyższość rywali plasując się na 3 miejscu. W tym samym biegu Piotr Abramczyk zajął 10 miejsce. Julia Walczak wywalczyła 15 miejsce w biegu na 3 km.

W kategorii wiekowej junior młodszy zdobyliśmy złoty medal w klasyfikacji drużynowej.

Na 80 drużyn startujących nasz skład: Wiktor Janduła, Piotr Abramczyk, Jakub Abramczyk, Julia Walczak, Kacper Stopa i Alan Tomczak mogli stanąć na najwyższym stopniu ciesząc się z uzyskanego wyniku.

W kategorii junior Adam Bajorski zajął wysokie 5 miejsce na dystansie 6 km, Denis Oraczko był 20 na mecie. Skład uzupełniła Dorota Fałdrowicz przekraczając metę na 21 pozycji.

W kategorii senior/młodzieżowiec doskonale zaprezentował się Mateusz Gos etatowy zdobywca medali na imprezach mistrzostwach. Tym razem został wicemistrzem Polski w kategorii młodzieżowiec. Jednocześnie w kategorii senior zagwarantowało mu to 3 miejsce w championacie kraju. Jest to tym ważne, bo daje mu to przepustkę  do startu na 28 Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w Turynie. Zawody te odbędą się w Piemoncie już 11 grudnia.

Ostatnim z biegów był start na 4 km gdzie Rafał Gontarczyk uplasował się na 21 miejscu. Wszyscy zawodnicy startujący są podopiecznymi Artura i Anety Błasińskich. O sile grupy trenowanych przez tych trenerów stanowi fakt, że na 12 startujących zawodników klubu, tylko w tym roku, 3 osoby reprezentowało nas na imprezach międzynarodowych, będąc w kadrze Polski. Kolejne 4 osoby znajdują się w Zapleczu Kadry Narodowej.

Trzymamy kciuki za następne sukcesy naszych zawodników.

Źródło informacji i foto: radombiega.pl