Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Radomscy policjanci podejrzani o fałszowanie służbowych notatek

policja

Radomscy policjanci podejrzani o fałszowanie służbowych notatek. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy. Ponadto sprawa trafiła do prokuratury.

W grudniu 2023 roku radomscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mieli kontrolować trzeźwość kierowców i bezpieczeństwo na drogach. Jak dowiedziało się „Radio Dla Ciebie„, dwóch funkcjonariuszy nie tylko nie realizowało tego zadania, lecz także nieprawdziwie odnotowało to w swoich notatkach służbowych.

– Okazało się, że funkcjonariusze nie zrealizowali zleconych zadań służbowych dotyczących kontroli stanu trzeźwości i zamieścili w notatniku służbowym wpis niezgodny ze stanem faktycznym. Wszczęto postępowania dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy. Postępowania te zakończyły się w marcu bieżącego roku

powiedziała w rozmowie z RDC Justyna Jaśkiewicz, rzeczniczka radomskiej policji.

Co ciekawe, policjanci nie zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Nałożono na nich karę dyscyplinarną w postaci ostrzeżenia o niepełnej przydatności do służby. Szef radomskiej policji zgłosił sprawę do prokuratury. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grójcu.

Źródło: Radio Dla Ciebie