Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Radomscy policjanci zatrzymali blisko 30 poszukiwanych osób

Policja

Radomscy policjanci zatrzymali blisko 30 poszukiwanych osób. Wśród nich był 52-latek, który w czasie zatrzymania nawet podziękował mundurowym za jego ujawnienie.

Radomscy policjanci codziennie udowadniają, że ukrywający się przed organami ścigania nie unikną odpowiedzialności. Skuteczne działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania w ostatnich 6 dniach blisko 30 osób uchylających się od odbycia kary za popełnione przestępstwa.

M.in. policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Zakrzewie zatrzymali w czwartek (28.03) 52-letniego mieszkańca powiatu radomskiego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Puławach w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności za kierowanie autem po alkoholu. Mężczyzna podziękował mundurowych za jego ujawnienie i zatrzymanie. 

Natomiast we wtorek (2.04) w Radomiu kryminalni zatrzymali 43-latka, który od kilku lat ukrywał się przed organami ścigania m.in. za granicą. Poszukiwany był na podstawie 3 listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Radomiu za przestępstwa karno-skarbowe. Mężczyzna ma do odbycia karę w sumie 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani zostali przewiezieni do aresztu śledczego.

Źródło: Policja Mazowiecka