O tym się mówi Radom i okolice Wiadomości

Radomska policja dołączyła do akcji „Bezpieczne Ferie 2023”

Radomska policja dołączyła w piątek 13 styczna do akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Funkcjonariusze wydziału drogowego badają stan trzeźwości kierowców w powiecie.

Dzisiaj w piątek 13 stycznia, policjanci radomskiej drogówki rozpoczynają ogólnopolską akcję „Bezpieczne Ferie 2023”. Jest ona związana ze wzmożonym ruchem na głównych ciągach komunikacyjnych osób podróżujących na zimowy wypoczynek. Funkcjonariusze w ramach działań będą sprawdzać stan techniczny pojazdów osobowych oraz autokarów przewożących dzieci na zorganizowane zimowiska. Weryfikacji poddany zostanie czas pracy kierowców, dodatkowo wzmożonej kontroli będzie podlegał stan trzeźwości kierujących. W uzasadnionych przypadkach będą oni poddawani także badaniu narkotestem.

W ramach działań policjanci radomskiej drogówki zatrzymali w piątek 40-letniego kierującego audi, który swoim podejrzanym zachowaniem na drodze wzbudził ich zainteresowanie. Funkcjonariusze zajechali kierującemu drogę i uniemożliwili mu kontynuację jazdy. Po przeprowadzeniu wstępnego badania na zawartość alkoholu, urządzenie wykazało ponad 2 promile w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierowca posiada wpis dotyczący ograniczenia w jego uprawnieniach, polegający na obowiązku stosowania korekty wzroku podczas prowadzenia pojazdu. Kierujący nie miał okularów, ani soczewek, co wiąże się ze skierowaniem wobec niego wniosku o ukaranie do sądu za brak uprawnień. W takich przypadkach kierowcy mają nadane uprawnienia do kierowania pojazdami, natomiast warunkiem ich posiadania jest stosowanie korekty wzroku. Dodatkowo mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i odpowie on teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Źródło informacji: KMP w Radomiu