Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Radomskie Centrum Digitalizacji rozbudowuje swój obiekt. Powstanie 200 nowych miejsc pracy

Radomskie Centrum Digitalizacji „Iron Mountain” rozbudowuje swój obiekt. W naszym mieście powstanie 200 nowych miejsc pracy.

Radomskie Centrum Digitalizacji „Iron Mountain” to jedna z głównych firm na rynku zarządzania informacją, archiwizacji i digitalizacji dokumentów dla przedsiębiorstw. W obiekcie przy ulicy Czarnieckiego prowadzone są działania z zakresu bezpiecznego przechowywania, składowania, archiwizacji oraz niszczenia dokumentacji tradycyjnej, cyfrowej jak i zużytego sprzętu IT.

W ofercie spółki możemy znaleźć sektorowe rozwiązania, m.in.: dla branży finansowej i ubezpieczeniowej, służby zdrowia, kancelarii prawnych, a także instytucji publicznych oraz firm geodezyjnych i kartograficznych.

Obecnie w „Iron Mountain” skanowanych jest około 100 milionów stron dokumentów w skali roku.

W ostatnim czasie zakończyła się rozbudowa obiektu, w którym firma stacjonuje. Co ciekawe, to nie koniec inwestycji Radomskiego Centrum Digitalizacji. Firma ma w planach zainwestować 10 milionów złotych m.in. na unowocześnienie i dodatkowe wyposażenie siedziby oraz utworzenie Centrum Digitalizacji Dziedzictwa Kulturowego.

– Widząc rosnący wolumen projektów głównie z krajów zachodniej i północnej Europy, podjęliśmy decyzję o modernizacji centrum. Sfinalizowaliśmy pierwszy etap remontu, którego koszt wyniósł blisko 2,5 miliona złotych, ale to nie koniec inwestycji. Na unowocześnienie i dodatkowe wyposażenie obiektu, jego dalszą rozbudowę, a także budowę dedykowanego Centrum Digitalizacji Dziedzictwa Kulturowego szacunkowo przeznaczymy łącznie blisko 10 milionów złotych

mówiła w rozmowie z echodnia.pl Iwona Sikora, Senior Vice President & General Manager EMEA w Iron Mountain.

„Iron Mountain” to jeden z największych tego typu obiektów w Europie, którego powierzchnia sięga blisko 1700 metrów kwadratowych. Już obecnie zdolności produkcyjne placówki umożliwiają zaangażowanie nawet 750 osób w systemie trzyzmianowym, a wkrótce planowane jest zatrudnienie kolejnych 200 pracowników.

Co ciekawe, aż 85 procent obecnej kadry kierowniczej centrum stanowią kobiety.

Źródło: echodnia.pl / wyborcza.pl