Radom i okolice

Radomskie placówki oświatowe rywalizują o 50 tysięcy złotych

Program, organizowany przez Fundację Odzyskaj Środowisko, opiera się na trzech prostych krokach: rejestracja, fotorelacja, zbiórka elektrycznych śmieci. 

By wziąć udział w ogólnopolskim programie wystarczy wypełnić krótkie zgłoszenie, w którym wypełniamy dane szkoły, adres, miasto oraz imię i nazwisko Koordynatora, który będzie czuwał nad działaniami konkretnej placówki. Następnie należy przygotować fotorelację z czerwonym pojemnikiem na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o małych gabarytach. Najważniejszym punktem programu konkursowego jest zbiórka elektrycznych odpadów, czyli sprzętów zasilanych energią elektryczną z sieci lub bateriami.

Zależnie od rodzaju za zebrane sprzęty przyznawane są punkty. Szkoła z najwyższą punktacją, wygrywa 50 tysięcy złotych. 

W naszych domach i mieszkaniach zgromadziliśmy ponad 20 milionów sztuk elektrośmieci, dlatego najwyższy czas zrobić porządek i przekazać je do recyklingu. Z części przekazanych materiałów powstaną ule z charakterystycznymi czerwonymi daszkami oraz dzieła sztuki w nurcie trash art. Chcemy pokazać praktyczny wymiar edukacji ekologicznej – oprócz wiedzy teoretycznej potrzebne są konkretne działania, dlatego zachęcam wszystkie szkoły do rejestracji w programie. Pokażcie, że łatwo jest być eko. Nagroda w wysokości 50 000 złotych być może czeka właśnie na Was

 – podkreśla Malwina Szwarc z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Wszystkie szczegóły wraz z regulaminem i harmonogramem znajdują się na stronie.

Udział szkoły w programie można zgłaszać na www.polskastolicarecyklingu.pl. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali w lutym 2023 roku.

Źródło informacji: Fundacja Odzyskaj Środowisko