Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Lotnisko w Radomiu szansą na rozwój turystyki w Świętokrzyskim?

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego rozpoczęła pod koniec listopada ścisłą współpracę z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze. Lotnisko w Radomiu szansą na rozwój turystyki w Świętokrzyskim? 

Jak informowaliśmy, pod koniec kwietnia przyszłego roku rozpoczną się podróże z lotniska na radomskim Sadkowie. Terminal jest już gotowy. Z Portu Lotniczego Warszawa-Radom będziemy mogli polecieć  m.in. do Kopenhagi, Paryża i Rzymu.

W październiku podczas XI Forum Promocji Turystycznej przedstawiciele województwa świętokrzyskiego wypowiedzieli się o swoim pomyśle rozszerzenia lotniska Warszawa-Radom o Kielce.

Port lotniczy Warszwa-Radom-Kielce? Przedstawiciele woj. świętokrzyskiego zainteresowani

– W tej chwili mamy trzy kierunki lotów, ale mamy nadzieję, że pojawią się kolejne. Liczymy na kierunek niemiecki, Frankfurt i Monachium to duże porty przesiadkowe. To właśnie Niemcy są jedną z najliczniejszych grup turystów w naszym województwie, zaraz po Ukraińcach. Stanowią 12 proc. ruchu turystycznego. W województwie świętokrzyskim jest także dużo firm z kapitałem niemieckim, aż 41. Mamy też sporo firm z kapitałem włoskim – 36. Liczymy mocno na rozwój turystyki biznesowej. Województwo świętokrzyskie paradoksalnie może najbardziej na radomskim lotnisku skorzystać, dlatego liczymy, że powstanie port Warszwa-Radom-Kielce – mówiła Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Pod koniec listopada poinformowano, że Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego rozpoczyna współpracę z Przedsiębiorstwem Porty Lotnicze.

– Cieszę się, że szereg rozmów, które przeprowadziliśmy z ramienia Regionalnej Organizacji Turystycznej z Przedsiębiorstwem Portów Lotniczych w Polsce przynosi ten wymierny efekt, czyli podpisanie listu intencyjnego o współpracy – mówił Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Prezes Świętokrzyskiego ROT-u zwraca uwagę, że obecnie drogą S7 z centrum Kielc do Radomia można dojechać w kilkadziesiąt minut. Według niego tanie połączenie autobusowe z Kielcami można uruchomić najpierw z lotniska, a docelowo można też pomyśleć o połączeniu kolejowym, ten pomysł również przyniósł by wiele korzyści dla obu miast.

źródło: Lotnisko Warszawa-Radom