O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Rekolekcje ignacjańskie w Radomiu

Rekolekcje ignacjańskie to kolejna edycja Rekolekcji w Życiu Codziennym. Propozycja skierowana jest do osób, które z różnych względów nie mogą wyjechać na takie rekolekcje, a bardzo chciałyby wziąć w nich udział.    

Rekolekcje radomskie będą się odbywały pod hasłem „Panie nie jestem godzien”. Rozpoczną się 5 marca br. Mszą Św. o godz. 17.30 w kościele Świętej Trójcy. Potem uczestnicy zaproszeni są na spotkanie do Domu Ojców Jezuitów przy ul. Tybla.

Rekolekcje będą trwały przez 29 dni, zakończą się 2 kwietnia br.

Ćwiczenia Duchowe wg. św. Ignacego Loyoli są okazją do pogłębienia wiary i relacji z Panem Bogiem. Jedyne, co należy zrobić, to przez okres ich trwania przeznaczyć więcej czasu na osobistą modlitwę i medytację ignacjańską nad czytanym fragmentem z Pisma Świętego.

Inicjatywę przeprowadzenia rekolekcji ignacjańskich w okresie Wielkiego Postu, w ośrodkach lokalnych, podjęła Wspólnota Życia Chrześcijańskiego we współpracy z oo. jezuitami.

Rekolekcje będą miały miejsce w Radomiu, Warszawie, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Toruniu, Poznaniu, Kaliszu, Szczecinie i w Trójmieście. Niektóre z ośrodków organizują rekolekcje stacjonarnie, inne przez Internet. W każdym z tych miejsc, rekolekcjom towarzyszy inne hasło.

Uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia rozmowy duchowej z osobą towarzyszącą (duchowną lub świecką, mającą własne doświadczenie Ćwiczeń Duchowych).

Zapisy są możliwe pod adresem: [email protected]

 

Źródło: radioplus.com.pl

Foto: radom.gosc.pl