Radom i okolice Wiadomości

Relikwie bł. Carlo Acutisa od wczoraj w Diecezji Radomskiej

W niedzielę 16 października rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. Carla Acutisa w Diecezji Radomskiej. Pierwszym miejscem nawiedzenia była parafia p.w. św. Jadwigi w Radomiu. Relikwie będą tez gościć w Opocznie, Końskich i Starachowicach.

Nawiedzenie relikwii włoskiego nastolatka rozpoczęła Msza św. której przewodniczyli ks. bp. Marek Solarczyk i ks. bp. Adam Bab – biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej. Było to zarazem rozpoczęcie rekolekcji dla akademickiej wspólnoty.

„Jeśli Bóg jest tak blisko, jeśli przychodzi, to nie można Mu nie poświęcić uwagi. I to nie takiej uwagi jak się poświęca czemuś, co leży na półce, bo akurat jest potrzeba, tylko takiej uwagi, która koncentruje całego mnie. Ta koncentracja wcale nie odwraca mnie od tego świata, od życia, nie czyni jakimś dziwakiem”.

To fragment homilii, którą wygłosił ks. bp. Adam Bab. Pasterz lubelski mówił, że właściwie to, czym Carlo się zajmował, cały ten jego geniusz informatyczny mogły go tak bardzo zachwycić, pochłonąć jego umysł, serce i duszę, że to mogło by mu całkowicie wystarczyć, aby czuć się spełnionym. Jemu to jednak nie wystarczało. Pełnię szczęścia dawała mu bliska relacja z Chrystusem, w codziennej Eucharystii.

Niektórzy uczestnicy uroczystości podzielili się swoimi wrażeniami i przemyśleniami. Jak podaje Radio Plus, młodzi ludzie uważają Carlo Acutisa za wzór, za którym chcą podążać i  naśladować go. Zaimponował im dojrzałą chrześcijańską postawą. Dzięki niemu zrozumieli że świętość jest możliwa także w naszych czasach. Tak jak on pragną pokochać Eucharystię, która jest autostradą do nieba.

Carlo Acutis jest jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w sierpniu przyszłego roku, w Lizbonie.

Dzisiaj relikwie błogosławionego nastolatka, nawiedzą Opoczyńską Kolegiatę św. Bartłomieja. Będą tam powitane na nabożeństwie różańcowym o 17:15. Po nim o godz. 18:00 będzie Msza św. którą będzie sprawował ks. Mariusz Chamerski – duszpasterz akademicki i koordynator ŚDM w Diecezji Radomskiej.

We wtorek relikwie bł. Carla nawiedzą parafię św. Mikołaja w Końskich, natomiast w środę będą w Starachowicach, w kościele Świętej Trójcy, gdzie zakończy się peregrynacja na terenie Diecezji Radomskiej.

 

Źródło: radioplus.com.pl