Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Remont budynku Starostwa Powiatowego w Zwoleniu – Jest umowa z wykonawcą

Samorząd powiatu zwoleńskiego zakończył procedurę przetargową i podpisał umowę z wykonawcą dużego zadania. Chodzi o remont budynku Starostwa Powiatowego w Zwoleniu.

Do Starostwa Powiatowego w Zwoleniu wpłynęło pięć ofert od wykonawców. Najkorzystniejszą zaproponowała firma Cezary Stanisławek „Czarbud” Usługi Remontowo-Budowlane z Radomia, która wyceniła swoją pracę na kwotę 3 miliony 836 tysięcy 779 złotych.

– Budynek Starostwa Powiatowego od wielu lat nie był remontowany. A ponieważ pojawiła się możliwość pozyskania środków zewnętrznych na wykonanie termomodernizacji, złożyliśmy wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony i otrzymaliśmy bardzo duże dofinansowanie, co pozwoli na realizację tak rozległej inwestycji. Po zakończeniu robót budowlanych obiekt będzie nie tylko ładniejszy i bardziej komfortowy, ale też bardziej wydajny energetycznie. Ma to ogromne znaczenie przy stale rosnących cenach energii – powiedział starosta zwoleński Stefan Bernaciak.

Pozyskane przez samorząd dofinansowanie zewnętrzne wyniesie 3 miliony 644 tysiące 940 złotych. Środki zostały przyznane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Z budżetu powiatu zwoleńskiego zostanie wydane na tę inwestycję jedynie 191 tysięcy 838 złotych.

W ramach zadania zostanie wykonany szeroki zakres prac, który obejmie: docieplenie ścian oraz stropodachów, izolację ścian fundamentowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację wejść do budynku oraz remont pomieszczeń biurowych. Ponadto zmodernizowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania wraz z wymianą źródła ciepła na kondensacyjny kocioł gazowy. Budynek zyska nową instalację elektryczną wewnętrzną, zewnętrzną, odgromową oraz fotowoltaikę.

Dla zachowania ciągłości pracy Starostwa, wykonawca na czas remontu prowadzonego wewnątrz budynku zapewnieni tymczasowe zaplecze biurowe. – Pracownicy na jakiś czas zostaną przeniesieni do biur kontenerowych, które staną za budynkiem Starostwa. Będziemy dokładali wszelkich starań, aby remont w jak najmniejszym stopniu wpływał na organizację pracy urzędu – podsumował wicestarosta Waldemar Urbański.

Prace budowlane mają zakończyć się wczesną wiosną przyszłego roku.

Źródło: Zwolenpowiat.pl