Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Reprezentantka Polski wzmocni zespół Moya Radomka Lotnisko Radom

Reprezentantka Polski, Monika Gałkowska wzmocni zespół Moya Radomka Lotnisko Radom w sezonie 2023/24 Tauron Ligi.

Stefano Lavarini, selekcjoner żeńskiej reprezentacji Polski pod koniec kwietnia 2023 roku ogłosił skład kobiecej kadry siatkarskiej na sezon 2023. Wśród zawodniczek znalazła się Monika Gałkowska, przyszła zawodniczka zespołu Moya Radomka Lotnisko Radom.

Urodzona w 1996 roku siatkarka, sezon 2022/2023 rozpoczynała w drużynie OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Jednak w połowie minionego sezonu, po długich negocjacjach zawodniczka wróciła do klubu Bartoccini Fortinfissi Perugia, w którym grała w sezonie 2021/2022. Monika ma na swoim koncie 9 sezonów w Tauron Lidze, w tym m.in. 201 rozegranych meczów, ponad 2100 zdobytych punktów, 113 asów serwisowych oraz 209 punktów z bloku. W dotychczasowej karierze reprezentowała barwy m.in. Legionovii Legionowo, Energa MKS Kalisz oraz ŁKS Commercecon Łódź, z którym w 2019 r. zdobyła mistrzostwo Polski.

Nowa atakująca radomskiej drużyny, razem z żeńską reprezentacją Polski, podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet w 2022 roku, dotarła do ćwierćfinału. Ostatecznie Polki znalazły się w pierwszej ósemce mistrzostw świata co jest jednocześnie najlepszym wynikiem od 1962.

W tym sezonie reprezentacyjnym Monika Gałkowska ponownie znalazła uznanie w oczach trenera Stefano Lavariniego i otrzymała powołanie do szerokiego składu kadry siatkarek reprezentacji Polski, na sezon reprezentacyjny w 2023 r.

Źródło: Moya Radomka Lotnisko Radom