Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Resursa zaprasza na film „Powołany”

Resursa Obywatelska zaprasza na film „Powołany”. Seans odbędzie się w najbliższą środę, w ramach cyklu „Drogowskazy”. Wstęp bezpłatny.

Film będzie wyświetlony w środę 8 maja o godz. 12.00 i 18.00 w Resursie Obywatelskiej.

„Powołany” to dokument fabularyzowany ukazujący moc i miłość Bożą przejawiającą się w sakramencie kapłaństwa. Reżyserami filmu są: ks. Piotr Śliżewski, Andrzej Kocuba i Jan Sobierajski.

Film przedstawia historię spotkania w czasie wizyty duszpasterskiej zamożnej rodziny z kapłanem katolickim. Ksiądz (Marcin Kwaśny) przychodzi na zaproszenie pani domu (Marta Lewandowska). W bogatym wnętrzu kapłan zastaje jej męża (Rafał Szałajko), skrajnego antyklerykała, w którego wpatrzony jest ich syn (Jakub Dmochowski). Na „kolędę” parafialną przybywa również zbuntowana córka (Paulina Śmigielska), która została zwerbowana przez mamę pod pretekstem pomocy przy zakupach internetowych. W trakcie wizyty dochodzi do mocnej wymiany zdań i zderzenia światopoglądów. Poruszone zostają tematy dotyczące sakramentów, głoszenia Słowa Bożego, egzorcyzmu oraz towarzyszenie osobie umierającej. Kapłan opowiada rodzinie prawdziwe historie osób świeckich, które nawróciły się poprzez posługę księży. Podczas mocnej wymiany zdań ukazane zostają spektakularne ale prawdziwe historie przemian życiowych, jakie zaszły u siedmiu osób. W czasie wizyty duszpasterskiej wychodzą również na jaw skrywane tajemnice domowników, które były przyczyną pogarszających się relacji rodzinnych. Jak zakończy się konfrontacja poglądów? Czy wizyta kapłana zmieni na lepsze relacje rodzinne?   

Wstęp wolny.

Źródła: radioplus.com.pl / filmweb.com.pl

Foto: Powołany Facebook