Inwestycje Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wybory samorządowe 2024

Robert Prygiel: Zabetonowane miasto, zabetonowana władza, zabetonowane myślenie!

Zabetonowane miasto, zabetonowana władza, zabetonowane myślenie! To wszystko niszczy nasze miasto od kilkunastu lat – mówił Robert Prygiel, kandydat na prezydenta Radomia podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

W piątek, 22 marca 2024 roku na placu Jagiellońskim odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Roberta Prygla, kandydata na fotel prezydenta miasta Radomia.

W trakcie spotkania kandydat na prezydenta miasta odpowiedział na zarzuty skierowane w jego stronę. Chodzi m.in. o brak doświadczenia w polityce.

– Rozbijemy ten polityczny beton. Mnie, kandydatowi na prezydenta zarzuca się, że brakuje mi doświadczenia. Wiceprezydent Mateusz Tyczyński został pracownikiem Urzędu Miejskiego bez wyższego wykształcenia. I teraz to on zarzuca mi brak doświadczenia. Dlaczego został? Bo był dyrektorem biura poselskiego Radosława Witkowskiego. Kolejne sytuacje? Pani Kalinowska i pan Molenda. To ludzie, którzy jeszcze niedawno krytycznie oceniali rządy Radosława Witkowskiego, a teraz uśmiechają się wraz z nim i są na jego listach. Takich przykładów jest wiele

mówił Robert Prygiel.

Kandydat na prezydenta wyraził również swój sprzeciw w kwestii „betonowania miasta”.

– Dosyć betonowania miasta, chcemy więcej zieleni! Dosyć betonowana władzy i kolesiostwa, chcemy konkursów na najważniejsze stanowiska i zarządzania przez ekspertów! Dosyć ograniczonego myślenia i zabijania w ludziach kreatywności. Urzędników mamy świetnych, ale są źle zarządzani, a ich pomysłowość i energia skutecznie wygaszana. Zmienimy to!

przekazał kandydat na prezydenta Radomia.

Ponadto, w trakcie konferencji zburzono tabliczki z napisami „zabetonowane miasto”, „zabetonowana władza” i „zabetonowane myślenie”. Zapowiedziano również, że po wygranych wyborach plac Jagielloński zmieni się w Radomską Strefę Relaksu.

– Chcemy więcej zieleni! Nasza propozycja? Radomska Strefa Relaksu w centrum Radomia! Ogromny trawnik jak na stadionie piłkarskim, zieleń drzewa i krzewy… Leżaki, pikniki i muzyka na żywo. To wszystko da wypoczynek i zapewni dodatkowe szanse rozwoju dla radomskich restauratorów! Zrobimy to!

zapowiedział.

Przypomnijmy, że wybory samorządowe zaplanowano na niedzielę 7 kwietnia.