O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Rodziny Różańcowe spotkają się w Wysokim Kole

Rodziny Różańcowe z diecezji radomskiej spotkają się w sobotę 7 października w sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole, na dorocznej pielgrzymce. Organizowana jest ona po raz 16. Będzie jej towarzyszyć hasło: „Różaniec siłą i nadzieją chorych i cierpiących”.

Na XVI Pielgrzymkę Rodzin Różańcowych Diecezji Radomskiej do wysokolskiego sanktuarium przybędą m.in. członkowie kół Żywego Różańca i Różańca Rodziców wraz ze swoimi duszpasterzami. Obecne też będą siostry loretanki.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 odśpiewaniem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Następnie o godz. 10.15 – wspólny Różaniec. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 11.00 – konferencja o. Rajmunda Guzika OCist. Po niej o godz. 11.45 – „Papieskie Dzieła Misyjne” – ks. Jarosław Tomaszewski. O godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka. Będzie ona sprawowana przy ołtarzu polowym na Placu Różańcowym. Po Mszy św. o godz. 14.00 – Koncert zespołu Karabanio. Spotkanie zakończy się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Do udziału w pielgrzymce zapraszają: ks. Artur Piasek, kustosz sanktuarium i ks. Szymon Mucha, moderator Żywego Różańca.

Źródło: radom.gosc.pl

Foto: facebook.com/people/Sanktuarium-NMP