O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Rozpoczęto zapisy na nocną pielgrzymkę kobiet do Błotnicy

Rozpoczęto zapisy na nocną pieszą pielgrzymkę kobiet do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Pątniczki wyruszą 1 czerwca z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Pielgrzymka odbędzie się po raz dziewiąty. W tym roku będzie jej towarzyszyć hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

W pielgrzymce mogą uczestniczyć kobiety i dziewczęta, które podołają trudom nocnego pielgrzymowania. Trasa liczy 26 km. Pątniczki wyruszą na pielgrzymi szlak o godz. 21.00. Podczas pielgrzymki będą modlitwy, śpiew, konferencje i dzielenie się świadectwami. Będzie też czas na odpoczynek. W sumie będzie 4 postoje.

Pielgrzymka zakończy się w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, gdzie o godz. 6.00 będzie sprawowana Msza.   

Jak co roku, pielgrzymkę organizują Rycerze Kolumba Rady 14004. Wszystkie pątniczki otrzymają okolicznościowy emblemat pielgrzymkowy i opaskę odblaskową. Organizatorzy zapewniają w czasie postojów kawę i herbatę, a podczas ostatniego postoju – o północy będzie gorący posiłek.

Zapisy są prowadzone za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie https://rycerzekolumba.radom.pl. Jest też możliwość zapisu w dniu pielgrzymki. Będą one prowadzone od godz. 19.00 w Domu McGivneya.

Przy zapisach należy okazać dowód osobisty, w przypadku osób niepełnoletnich pisemną zgodę rodzica lub opiekuna. Organizatorzy zachęcają do złożenia ofiary na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych pielgrzymki. Rycerze Kolumba proszą pątniczki o złożenie ofiary w wysokości min. 40 zł, które będą przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych. Wpłaty dodatkowe zostaną przeznaczone na dzieła miłosierdzia.

Źródła: radioplus.com.pl / radom.gosc.pl

Foto: radom.gosc.pl