O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Rozstrzygnięto diecezjalny konkurs plastyczny dla dzieci

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój Kościół, moja parafia”, którego organizatorem był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej. Uczestniczyły w nim dzieci z ok. 100 szkół podstawowych i specjalnych z terenu naszej diecezji.

Konkurs plastyczny „Mój Kościół, moja parafia” skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas I-III i klas I-IV szkół specjalnych. Temat konkursu „Mój Kościół, moja parafia” nawiązuje do roku duszpasterskiego, który jest przeżywany pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Zadaniem dzieci było przedstawienie swojej parafii jako wspólnoty. Mogły to zrobić dowolną techniką. Jak mówił w rozmowie z Radio Plus Radom wicedyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Mariusz Chamerski, zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Na etapie szkolnym wzięło w nim udział 2,5 tys. uczniów. Z tego do Wydziału Katechetycznego trafiło blisko 400 prac. Dzieci wykazały się pomysłowością zarówno w technice wykonania prac jak i w tematyce. Nadesłane prace przedstawiały święta parafialne, księży proboszczów, wikariuszy, rodziny skupione na modlitwie. Konkursowe prace wykonane były różnymi metodami, malowane kredkami bądź farbami, wyklejane kolorowym papierem, bibułą, czy plasteliną, były też wyrywanki. Prace oceniała komisja, w skład której weszły katechetki pracujące w Wolanowie Elżbieta Kazała-Maziarz i Beata Rosińska.

Ze szkół podstawowych wzięło udział 2364 uczniów z 80 szkół z terenu diecezji radomskiej. Do Wydziału Katechetycznego nadesłano 258 prac, spośród których wybrano 17. W konkursie uczestniczyło również 307 uczniów z 15 szkół specjalnych i posiadających oddziały specjalne. Do drugiego etapu zgłoszono 30 prac. Z nich wybrano i nagrodzono również 17 prac.

Finał konkursu odbył się w poniedziałek 15 kwietnia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Laureatom nagrody i wyróżnienia wręczał bp Marek Solarczyk.

Lista laureatów

Klasy I

I – Laura Kaliś – Zespół Placówek Oświatowych nr 4 Szkoła Podstawowa nr 5 w Skarżysku – Kamiennej

II – Hanna Maciąg – Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wsoli

III – Antoni Stuleblak – Szkoła Podstawowa w Żarnowie

Wyróżnienia: Lena Matacka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Opocznie, Maciej Hauda – Publiczna Szkoła Podstawowa w Ryczywole, Antoni Kaczmarczyk – Szkoła Podstawowa w Woli Załężnej

Klasy II

I – Zofia Andrzejewska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrku

II – Nadia Zięba – Publiczna Szkoła Podstawowa w Parznicach

III – Amelia Rafa – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Słowikach

Wyróżnienia: Aleksandra Bednarczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu, Marysia Stanecka – Szkoła Podstawowa nr 13 w Starachowicach

Klasy III

I – Wiesław Żak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kowalkowie

II – Roksana Pożoga – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzepinie

III – Lena Pacan – Szkoła Podstawowa w Bielowicach

Wyróżnienia: Jan Skałdanowski – Zespół Placówek Oświatowych nr 4 Szkoła Podstawowa nr 5 w Skarżysku – Kamiennej, Michał Sobolewski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie, Gabriela Kudlak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach

Szkoły specjalne

Klasy I

I – Damian Stańczykowski – Niepubliczny SOSW S.A.K. „Opoka” w Borkowicach

II – Bartłomiej Woźniak – SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej

III – Anna Michnowska – SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej

Klasy II

I – Oskar Szczodrak – SOSW w Starachowicach

II – Mateusz Struzik – PSP nr 12 Specjalna w Radomiu

III – Oliwier Janiec – SOSW nr 2 w Skarżysku – Kamiennej

Wyróżnienie – Anna Chłopek – SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej

Klasy III

I – Igor Zbroja – SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej

II – Nikola Adach – PSP nr 12 Specjalna w Radomiu

III – Nikolas Rosłowski – SOSW w Starachowicach

Wyróżnienie – Julia Kwiecień – SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej

Klasy IV

I – Jakub Jurkowski – Niepubliczny SOSW S.A.K. „Opoka” w Borkowicach

II – Mateusz Warzocha – PSP nr 12 Specjalna w Radomiu

III – Paulina Mikos – SOSW w Starachowicach

Wyróżnienia: Mikołaj Karpiński – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 27 w Radomiu, Wojciech Młynarczyk – SOSW nr 2 w Skarżysku – Kamiennej, Władysław Siarkiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaroszkach.

Źródła: radioplus.com.pl / radom.gosc.pl

Foto: radioplus.com.pl