Radom i okolice

Rozstrzygnięto przetarg na autobusy elektryczne

20 kwietnia poinformowano o rozstrzygnięciu przetargu na dostawę przegubowych autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą. Przetarg wygrała firma Solaris Bus & Coach.
„Zamówienie obejmuje dostawę sześciu fabrycznie nowych autobusów elektrycznych o długości 18 metrów z trzema dwuwyjściowymi ładowarkami mobilnymi oraz budowę stacji szybkiego ładowania pantografowego na pętli przy ulicy Królowej Jadwigi na osiedlu Michałów. Elektryczne przegubowce będą obsługiwały linię 7, kursującą z Michałowa na Południe” czytamy na stronie MZDiK.
Solaris jako jedyny w ramach przetargu złożył ofertę, której kwota opiewała na 24.354.000 złotych. Zamówienie jest związane z projektem rozwoju elektromobilności w transporcie zbiorowym Radomia. Projekt jest dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja z funduszu wynosi 12.622.500 złotych i nisko oprocentowana pożyczka na 5.237.500 złotych. Kontrakt zostanie podpisany pod koniec kwietnia tego roku. Firma dostarczy autobusy od lutego do sierpnia 2023 roku.

G.G.