• O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

  Rusza konkurs Lider Zmian Funduszy Europejskich. Można głosować na projekty z Radomia

  Cztery radomskie projekty zostały zgłoszone do konkursu Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023. Jego organizatorem jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych.

  Celem tego prestiżowego konkursu jest wyróżnienie inicjatyw, które były współfinansowane z funduszy europejskich.

  – Chcemy w tym konkursie docenić tych, którzy wykorzystali fundusze europejskie w sposób nowatorski i skuteczny. Przedsiębiorcze podejście, determinacja i zaangażowanie pomogły zmienić oblicze Mazowsza, przyciągając inwestorów, tworząc nowoczesne przedsiębiorstwa i miejsca pracy

  piszą organizatorzy konkursu.

  Radom zgłosił do konkursu projekty w dwóch kategoriach. W kategorii „Zielone Fundusze Europejskie” są to: „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Elektronicznych” (projekt nr 7), „Rewitalizacja nieruchomości przy ul. Rwańska 2/Rynek 15 oraz Rwańska 4/Rynek 14/Grodzka 1” (projekt nr 12) oraz „Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej” (projekt nr 13). Z kolei w kategorii „Cyfrowe fundusze Europejskie” został zgłoszony projekt „Nowoczesne e-usługi dla mieszkańców Radomia” (projekt nr 44).

  O tym, które projekty zostaną uznane za najbardziej wartościowe i innowacyjne w regionie zdecydują głosy mieszkańców. Głosowanie potrwa do 16 października. Zainteresowani mogą oddać swój głos w każdej kategorii raz dziennie. Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę https://liderzmian.eu/glosowanie-2023/.

  Rozstrzygnięcie konkursu „Lider Zmian Funduszy Europejskich 2023” odbędzie się 14 listopada, podczas 13. Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie.

  Źródło: UM Radom