Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Ruszył program wspierania zdrowa prokreacyjnego w Radomiu

Ruszył program wspierania zdrowa prokreacyjnego w Radomiu. To promocja zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2023.

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku w Kamienicy Deskurów, odbyła się konferencja „Oswoić niepłodność”. Wydarzenie, miało na celu promocję zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2023. Projekt będzie realizowany przez klinikę Bat-Med.

– Program jest bardzo obfity i ma mnóstwo badań i konsultacji, w tym między innymi ginekologiczne, andrologiczne czy urologiczne. Wszystkie pary biorące udział w programie objęte zostaną kompleksową opieką. Zapraszamy wszystkie pary z Radomia walczące z niepłodnością do bezpłatnej diagnostyki – mówiła Monika Bator-Gregorczyk, specjalistka z zakresu ginekologii i położnictwa w klinice Bat-Med.

Spotkanie podzielone było na dwie prelekcje. Pierwsza z nich zatytułowana „Niepłodność – choroba cywilizacyjna” wygłoszona została przez dr. hab. Martę Szajnik, druga natomiast „Teraz do mnie przyjdź – psychologiczne trudności par borykających się z niepłodnością”, została wygłoszona przez mgr Sylwia Kuczyńska-Horst.

Realizacja projektu kosztować będzie 2,3 miliona złotych. Zainteresowani mogą kontaktować się z kliniką BAT-MED w Radomiu pod numerem telefonu (+48) 340-20-20 lub pod adresem: ulica księdza profesora Włodzimierza Sedlaka 4/6/8 w Radomiu.

Źródło: Radom nasze miasto / BAT-MED