Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Ruszyły skaryszewskie Wstępy [+FOTO]

Ruszyły skaryszewskie Wstępy. Przygotowano wiele atrakcji!

390 lat tradycji, tysiące zwiedzających, dziesiątki kramów i straganów, a przede wszystkim konie. Skaryszewski Jarmark Koński Wstępy to jedno z najbardziej znanych wydarzeń kulturalno-handlowych w Polsce i Europie, łączących tradycję dawnych spotkań kupieckich z folklorem i sztuką ludową.

W tym roku Skaryszewski Jarmark Koński Wstępy odbywa się od 19 do 20 lutego 2024 roku. Dziś do Skaryszewa przyjechali hodowcy koni i kupcy z całej Polski.

Na uczestników wydarzenia czekało dziś mnóstwo atrakcji, m.in. wystawa koni na Targowisku Miejskim w Skaryszewie, aleja twórców ludowych, estrada folkloru, pokaz musztry, Ogólnopolski Pokaz Koni Hodowlanych czy chociażby pokaz hipoterapii.

Dzisiejszy dzień był świetną okazją, aby przyjrzeć się regionalnym wyrobom, spróbować lokalnych przysmaków, potraw regionalnych, zobaczyć sztukę ludową i tradycyjne rzemiosło wiejskie z Polski, ale także przypomnieć sobie lub poznać rodzime tradycje.

Od kilku lat Skaryszewskiemu Jarmarkowi Końskiemu Wstępy towarzyszy Ogólnopolski Pokaz Koni Hodowlanych. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać konie różnych ras i typów użytkowych w tym najliczniejszą i szczególnie ulubioną przez hodowców z naszego regionu grupę ogierów zimnokrwistych i ardeńskich.

Oczywiście podczas wydarzenie nie zabrakło ludowej muzyki. Widzowie usłyszeli melodie nucone przez naszych dziadków. Na estradzie wystąpiła cała gama wykonawców z regionu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: Fot. Miasto i Gmina Skaryszew