O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Rycerze Kolumba będą pielgrzymować po Ziemi Świętej

Rycerze Kolumba będą pielgrzymować szlakiem wyzwolonych z niewoli egipskiej Izraelitów. Trasa będzie liczyła ponad 400 km. To nie będzie łatwa pielgrzymka ze względu na trudne warunki w terenie. 

Rycerze Kolumba pochodzący z Radomia i Kozienic, wyjadą do Ziemi Świętej 18 lutego. Będzie im towarzyszył ich duchowy opiekun ks. kan. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii pw. MB Częstochowskiej w Radomiu, kapelan Rycerzy Kolumba Rady 14004.

Pielgrzymi będą szli szlakiem wyzwolonych z niewoli egipskiej Izraelitów, od Morza Czerwonego przez całą pustynię Negev do Morza Martwego i potem do Jerozolimy.

Ks. Lenartowicz w rozmowie z Gościem Niedzielnym podkreślał, że trasa jaką będą przemierzali jest trudna. Przedstawił też szczegóły pielgrzymki.

– Jedziemy do Ejlatu nad Morze Czerwone, stamtąd, praktycznie z samej granicy egipskiej, wyruszamy Izraelskim Szlakiem Narodowym. Przy okazji chcemy zobaczyć najpiękniejsze parki narodowe, które się tam znajdują, i największe kaniony. Nigdzie na tej trasie nie można swobodnie rozbić namiotów. Trzeba nocować wyłącznie w miejscach wyznaczonych, ale tam poza tabliczką informującą, że to jest właśnie to wyznaczone miejsce nic nie ma – ani sanitariatów, ani wody – powiedział ks. kan. Wiesław Lenartowicz

Kapelan Rycerzy Kolumba Rady 14004 przedstawił również cel pielgrzymki i wyjaśnił, że nie jest to ich pierwsza podróż do Ziemi Świętej.

– Jest to kontynuacja naszej pierwszej pielgrzymki, można powiedzieć nawet, że jest to wstępny etap do niej, ponieważ najpierw zrobiliśmy drogę Jezusa, a więc Nowy Testament, a teraz wracamy do Starego Testamentu. Chcemy przejść taką symboliczną drogę z ziemi egipskiej, z domu niewoli do ziemi obiecanej – mówił ks. Lenartowicz.

Trasa pielgrzymki wynosi trochę więcej niż 400 km. Pielgrzymi chcą ją przemierzyć w 21 dni. Będzie to dla nich przede wszystkim czas wypełniony modlitwą.

Ks. Lenartowicz zaprasza na Facebook Via Misericordia, gdzie będzie informował o  poszczególnych etapach pielgrzymki.

 

Źródło: radom.gosc.pl

Foto: upload.wikimedia.org