O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Seminaryjny Dzień Młodych – po raz drugi w Radomiu

Seminaryjny Dzień Młodych odbędzie się w sobotę 3 czerwca w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Wydarzenie po raz pierwszy miało miejsce rok temu. Może w nim wziąć udział młodzież z klas ósmych, ze szkół średnich oraz studenci.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30. Najpierw będzie sprawowana Msza Św. pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka. O godz. 12.00 – forum o powołaniu. Następnie od 13.30 – 14.30 – spacer po seminarium. Po nim obiad, a o 15.15 konferencja „Moc. Energia. Ewangelia”, którą wygłosi ks. Krzysztof Kołtunowicz. O godz. 17.00 – grill, o 18.00 – wieczór pogodny. O godz. 19.30 – Uwielbienie z zespołem „uMOCnieni”. O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.

Organizatorzy przypominają, że można dobrowolnie wybrać samemu jakąś część programu. Nie trzeba brać udziału we wszystkim.

Zaproszenie jest skierowane do młodzieży męskiej i żeńskiej z klas ósmych, szkół średnich i studentów.

Seminaryjny Dzień Młodych jest organizowany po raz drugi, przez Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu we współpracy z różnymi wspólnotami, t.j. Duszpasterstwo Akademickie, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Skauci Europy, Duszpasterstwo Ministrantów Diecezji Radomskiej, Młodzi Radom.

Zainteresowani wydarzeniem proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Termin zgłoszeń do 27 maja.

Patronat medialny sprawują: Gość Radomski „Ave” i Radio Plus Radom.

 

 

Źródło i foto: radom.gosc.pl