Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Sezon letni na lotnisku Warszawa-Radom. Polecimy w siedmiu kierunkach

Sezon letni na lotnisku Warszawa-Radom skromniejszy niż zakładano. Na ten moment mamy możliwość polecieć w siedmiu różnych kierunkach.

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Wchodząc na stronę radomskiego lotniska możemy zobaczyć mapę połączeń, z których aktualnie możemy skorzystać. Są to loty do:

  • Rzymu
  • Larnaki
  • Prewezy
  • Antalya
  • Podgoricy
  • Ochrydy
  • Tirany

Jak informowaliśmy, w styczniu tego roku lotnisko Warszawa-Radom odprawiło blisko 103,5 tys. pasażerów. Ten wynik podwoić planował Stanisław Wojtera, prezes PPL. Czy tak się stanie? Z systemów rezerwacyjnych linii lotniczych, a także ofert biur podróży wynika, że obecny rok może nie być wcale lepszy niż poprzedni.

Wraz z początkiem roku siatka połączeń z lotniska Warszawa-Radom kurczyła się

Już na początku tego roku z systemu rezerwacyjnego biura podróży Itaka zniknęły wczasy z wylotem z Radomia w sezonie wiosenno – letnim do egipskiego Marsa – Alam i Heraklionu na Krecie.

Złą wiadomością było skasowanie proponowanych trzy razy w tygodniu lotów do Paryża. Biuro podróży Anex Tour, które latało w zimie z Radomia do egipskiego Szarm el-Szejk wykorzystując linię Skyline Express póki co wyprowadziło się z Radomia. Co więcej, linie Lotnicze LOT wykasowało z systemu rezerwacyjnego połączenia w sezonie letnim z Radomia do Podgoricy w Czarnogórze.

Podgorica pojawił się w nowej odsłonie – jako loty czarterowe oferowane przez jedno z biur turystycznych. Miała być też Bułgaria i to z lądowaniem na dwóch lotniskach w tym kraju – w Warnie i Burgas. Niestety z Radomia na razie nie ma rezerwacji lotów w tamtejszym kierunku.

Wakacje z wylotem z naszego lokalnego lotniska oferują między innymi biura: Coral Travel, ITAKA, Rego Bis, TUI, Grecos, Greckie Podróże i Anex Tour. Co ciekawe, ci pierwsi poinformowali, że ich loty rozpoczną się wcześniej, bo od 25 maja.

Źródło: Lotnisko Warszawa-Radom / echodnia.pl