Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Shuttle busy z Kielc na lotnisko w Radomiu

Już niedługo ruszą shuttle busy z Kielc na lotnisko w Radomiu. Informacje o rezerwacji miejsc w autobusach są przekazywane przez przewoźnika realizującego dany lot.

O planie wprowadzenia shuttle busów kursujących z Kielc na lotnisko Warszawa-Radom informowaliśmy tydzień temu.

Bus z Kielc na lotnisko w Radomiu za 5 zł?

Teraz, Anna Dermont, rzeczniczka Polskich Portów Lotniczych poinformowała Polską Agencję Prasową o tym, że potrzeby pasażerów zostały wysłuchane. W niedzielę, 25 czerwca 2023 roku, ruszą shuttle busy z Kielc na lotnisko w Radomiu.

– Wsłuchujemy się w potrzeby pasażerów, dlatego od 25 czerwca, czyli od pierwszej niedzieli wakacji, wystartują shuttle busy z Kielc przez Skarżysko-Kamienną. Autobusy będą podjeżdżały pod sam terminal lotniska w Radomiu – przekazała PAP przedstawicielka PPL.

Informacje o możliwości rezerwacji miejsc w shuttle busach przekazywane są podróżnym za pośrednictwem przewoźnika realizującego dany lot.

– Z takiego połączenia mogą skorzystać też osoby nieposiadające rezerwacji. W tym przypadku należy spytać kierowcę autobusu, czy ma wolne miejsca – zaznaczyła Dermont. Obecnie shuttle busy kursują także na trasie Radom – Warszawa Okęcie – Warszawa Zachodnia.

Rozkład jazdy dostosowany będzie do aktualnej siatki połączeń radomskiego portu lotniczego.

Port Lotniczy Warszawa-Radom obsłużył już 13 tys. pasażerów. Niedługo nowe kierunki!

Zapotrzebowanie pasażerów na transfery z i do lotniska będzie na bieżąco analizowane, a kursy autobusów będą dopasowane do potrzeb pasażerów.

Źródło: rynek-lotniczy.pl