:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Syn Zygmunta i Teresy. Z zawodu dziennikarz, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Radiu Plus. Później był rzecznikiem prasowy Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. W wyborach samorządowych w 2006 został radnym Radomia z listy PiS, otrzymując otrzymując 499 głosów. Od 2006 do 2007 pełnił funkcję przewodniczącego rady miejskiej w Radomiu.
W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat senatora z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu radomskim liczbą 82 746 głosów. W Senacie VII kadencji zasiadał w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Ochrony Środowiska. W 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, w nowym okręgu jednomandatowym dostał 63 232 głosy. W 2013 objął stanowisko przewodniczącego senackiej Komisji Obrony Narodowej. W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych z listy wyborczej PiS do Sejmu w okręgu radomskim. Otrzymał 7058 głosów, uzyskując tym samym mandat posła VIII kadencji. W Sejmie został m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej.źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Skurkiewicz