Radom i okolice

Sukces Domu Kultury „Idalin”

Do tegorocznej edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii napłynęło ponad 300 projektów. Ze wszystkich wniosków spółka wybrała 42 laureatów. GAZ-SYSTEM przekazał około 400 000 złotych na granty konkursowe. XII edycja odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem została Fundacja Nasza Ziemia. W konkursie mogły uczestniczyć samorządy, placówki edukacyjne, organizacje pozarządowe funkcjonujące na obszarze następujących województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, zachodniopomorskiego. 

Projekt Domu Kultury „Idalin” znalazł się wśród 7 mazowieckich projektów, które zdobyły nagrody. Inicjatywie przyświeca hasło  „Retro ogrody naszych pradziadków – bioróżnorodność bez tajemnic”. 

Realizacja pomysłu Domu Kultury „Idalin ”odbędzie się w okresie od marca do czerwca bieżącego roku. Przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci z radomskich przedszkoli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Przewidziane są: warsztaty i zajęcia edukacyjne, konkursy i wystawy plastyczne, spotkania międzypokoleniowe. 

Klaudia Sułek

Źródło informacji: Dom Kultury „Idalin” w Radomiu