Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Tak będzie wyglądał nowy wiadukt na ulicy Żeromskiego

Tak będzie wyglądał nowy wiadukt na ulicy Żeromskiego. Budowę wiaduktów o wartości ok. 178 mln zł brutto zaplanowano na 24 miesiące.

Nowy wiadukt będzie miał po dwa pasy ruchu w każdą stronę oraz po jednym buspasie. Na górze będą zlokalizowane przystanki komunikacji miejskiej, które umożliwią podróżnym dotarcie autobusami do portu lotniczego i z powrotem. Z peronu na szczyt nowego obiektu będą prowadziły schody ruchome oraz windy. Po obu stronach przeprawy znajdą się także ciągi pieszo-rowerowe.

– Bardzo się cieszę z zawarcia tej umowy. Celem inwestycji jest lepsza infrastruktura pasażerska. Powstanie tu miejsce, w którym będziemy mieli połączenie transportu drogowego, kolejowego i lotniczego. To jednocześnie inwestycja, która wpisuje się w cały proces modernizacji linii kolejowej między Warszawą a Radomiem  – mówił, uczestniczący w podpisaniu umowy, wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Inwestycja pochłonie w sumie ponad 178,8 mln zł. Część drogowa, finansowana z budzetu miasta, będzie kosztowała prawie 131 mln zł, a kolejowa, w tym przede wszystkim budowa nowego peronu – prawie 48 mln zł. – To, że wspólnie zaprojektowaliśmy tak duży obiekt jest wyrazem naszej wiary w powodzenie Portu Lotniczego Warszawa-Radom. To infrastruktura, którą budujemy nie na dziś, lecz na wiele lat do przodu, kiedy – mam nadzieję – lotnisko będzie obsługiwało miliony pasażerów rocznie – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Nowy wiadukt będzie miał 282 metry długości i 7 przęseł. Peron będzie miał natomiast 300 metrów.

Przypomnijmy, że na przebudowę wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską w Radomiu miasto pozyskało 65 milionów złotych z programu Polski Ład, a ponadto 30 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: UM Radom / Trakcja S.A