O tym się mówi

Terminal radomskiego lotniska gotowy! Loty z Radomia coraz bliżej! [FOTO]

Prace wykończeniowe na radomskim lotnisku są już na ostatniej prostej. W ostatnią sobotę mieszkańcy miasta mieli okazję zwiedzić świeżo oddany do użytku terminal, dla dzieci przygotowana została strefa zabaw z animacjami i symulatorami wirtualnej rzeczywistości.

Prezes PPL Stanisław Wojtera zapowiedział, że równo za rok tj. 26 i 27 sierpnia na radomskim lotnisku odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW.

W czasie konferencji prasowej wspomniano również o planowanej wizycie żon ambasadorów państw, z którymi Radom miałby osiągnąć połączenia lotnicze.

Budowa terminalu Lotniska Warszawa-Radom zakończyła się po niecałych 2,5 roku prac. W jego wnętrzu ma znaleźć się docelowo 30 stanowisk check-in. Duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi oraz innowacyjna lotniskowa strefa edukacyjno-rozrywkowa.

Będzie to miejsce doskonałe do spędzania czasu zarówno dla osób podróżujących, jak i odwiedzających. Będzie to również pierwsze takie miejsce dostępne na polskim lotnisku.

Pierwsze loty z radomskiego lotniska mają odbyć się na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Będzie je obsługiwał narodowy przewoźnik PLL LOT.