Radom i okolice Społeczeństwo

Tomasz Kozłowski z Iłży został laureatem ogólnopolskiego konkursu informatycznego w ramach projektu AI4Youth

Tomasz Kozłowski uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży został laureatem ogólnopolskiego konkursu AI4Youth, organizowanego przez Ministerstwo Technologii i Rozwoju.

Tomasz Kozłowski z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży został jednym z pięciu laureatów konkursu AI4Youth. O sukcesie ucznia poinformował, za pośrednictwem mediów społecznościowych wicedyrektor Robert Celuch. Laureat konkursu przygotował projekt „BTDS – System Diagnostyki Guzów w Mózgu”. Warto podkreślić, że z całej Polski na konkurs podesłało aż 88 projektów. Gala Finałowa podczas której będą obecni finaliści oraz laureaci konkursu, odbędzie się 3 listopada w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Konkurs AI4Youth został zrealizowany na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii przez Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego raz SDA Spółka z o.o. W ramach unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Celem konkursu było promowanie nauki programowania oraz wiedzy o sztucznej inteligencji w szkołach, wypracowanie i przetestowanie rozwiązań, służących kształtowaniu kompetencji z zakresu sztucznej inteligencji.

Źródło informacji: facebook/loilza/ai4youth.edu.pl