Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Tragiczny weekend dla motocyklistów

W ten weekend miały miejsce dwa tragiczne w skutkach wypadki z udziałem motocyklistów. W jednym z nich dwie osoby poniosły śmierć na miejscu.

W sobotę (24.06) doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Dabrówka Podłężna, w którym 29-letni kierujący motocyklem marki suzuki nie mający uprawnień do kierowania na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył opla, którym kierowała 28-letnia kobieta wykonująca manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia motocyklista oraz jego 26-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Po przeprowadzeniu przez policjantów wstępnych badań na zawartość alkoholu okazało się, że pasażer wbrew obowiązującym przepisom w swoim organizmie ma ponad promil alkoholu. Od kierującego i pasażera pobrano również krew na zawartość środków odurzających. Teraz kierujący jak i pasażer za swoje postepowanie odpowiedzą przed sądem.

Natomiast w niedzielę (25.06) około godziny 18 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia na drodze wojewódzkiej W737 łączącej Kozienice z Pionkami. W miejscowości Augustów z nieznanych dotąd przyczyn 34-letni kierujący pojazdem marki opel jadąc w kierunku Kozienic prawdopodobnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w nadjeżdżający z naprzeciwka motocykl marki yamaha, którym kierował 41-latek, a pasażerką była jego 40-letnia żona.

W wyniku zderzenia obydwa pojazdy stanęły w płomieniach, a motocyklista wraz z pasażerką ponieśli śmierć na miejscu. Kierujący oplem wraz z pasażerką lat 32 oraz 7 letnim dzieckiem zostali przewiezieni do szpitala z wielonarządowymi obrażeniami ciała. Policjanci radomskiej drogówki pracowali wiele godzin na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu, aby ustalić wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga wojewódzka była zablokowana przez kilka godzin.

Źródło: KMP Radom / Fot. czytelnik