Kronika kryminalna Radom i okolice

Trzy potrącenia na przejściach dla pieszych

W środę (15.11) na terenie Radomia doszło do trzech potrąceń na przejściach dla pieszych, a w Skaryszewie zderzenia dwóch pojazdów przed przejściem.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 9 na ulicy Malczewskiego. Kierujący pojazdem marki VW, 74-letni mieszkaniec Radomia na przejściu dla pieszych potrącił 48-letnia kobietę. Piesza została przewieziona do szpitala. Kierowca auta był trzeźwy, natomiast nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

W Skaryszewie po godz. 13, 52-latek kierujący pojazdem marki VW najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył pojazdu marki Ford, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. W wyniku tego zdarzenia 31-letnia kierująca fordem została przewieziona do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Radomiu u zbiegu ulic Chrobrego i Galileusza około godz. 16.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 48-letni kierowca pojazdu marki Audi skręcając w lewo na skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych potrącił 37-latkę. Kobieta trafiła do szpitala.

Natomiast przed godziną 17 na ulicy Sobieskiego doszło do kolejnego potrącenia. 70 – letni kierujący pojazdem marki Renault potrącił 25-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych W wyniku tego zdarzenia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Źródło: KMP Radom