Radom i okolice Społeczeństwo

Ulicami Radomia przejedzie kolumna motocyklistów

Ulicami Radomia przejedzie kolumna motocyklistów. Będą utrudnienia.

W sobotę, 11 maja 2024 roku w godzinach od około 15:00 do 16:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym oraz w kursowaniu autobusów miejskich w centrum Radomia i na Plantach. Wszystko dlatego, że ulicami Radomia przejedzie kolumna motocyklistów.

Przejazd w ramach Radomskiej Wiosny Motocyklowej rozpocznie się na placu Konstytucji 3 Maja. Kolumna wyruszy bezpośrednio po zakończeniu mszy świętej w kościele garnizonowym (nastąpi to około godziny 15:00), a następnie przejedzie ulicami Piłsudskiego, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, Poniatowskiego, Dowkontta, 1905 Roku, Młodzianowską, Mariacką, Limanowskiego, Reja oraz Wolność – do Rynku.

Przejazd zorganizowanej kolumny motocyklistów ulicami Radomia będą zabezpieczali funkcjonariusze policji. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie odpowiada za ewentualne zmiany trasy tego przejazdu niezgodne z wydaną decyzją.

– Przejazd motocyklistów może spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na większości linii (nie dotyczy to wyłącznie linii 4, 12, 21, 24 i 26). Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem lub – w miarę możliwości – o omijanie tego rejonu miasta

przekazał Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Organizatorem Radomskiej Wiosny Motocyklowej i przejazdu jest Radomski Klub Motocyklowy „Riders of Flames”.

Źródło: MZDiK