Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Umowa na przebudowę ulicy Wolanowskiej została podpisana

Umowa na przebudowę ulicy Wolanowskiej została podpisana. Prace wykona firma Strabag.

We wtorek, 23 kwietnia 2024 roku w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisana została umowa na przebudowę ulicy Wolanowskiej.

– Kadencja się jeszcze nie zakończyła, a my realizujemy już kolejny bardzo ważny projekt. To pokazuje, że to, co mówiliśmy w kampanii wyborczej, że jeszcze szybciej i sprawniej chcemy realizować projekty oczekiwane przez mieszkańców, sprawdza się

przekazał Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

– To rzeczywiście chwila historyczna. Długo zabiegaliśmy o pieniądze, które na szczęście do Radomia trafiły. Spożytkujemy je w najlepszy z możliwych sposobów. To będzie prawie 5 km nowej drogi plus przebudowane skrzyżowanie ulicy Maratońskiej i Dębowej, co oznacza zupełnie nową jakość. Zarówno ci, którzy będą wjeżdżać do naszego miasta od zachodu, jak mieszkańcy którzy będą korzystać z nowej infrastruktury będą widzieć gigantyczną zmianę – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

dodał Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Prace wykona firma Strabag, która od dziś ma 18 miesięcy na realizację inwestycji.

Zgodnie z projektem ulica Wolanowska zmieni się na całej długości, czyli prawie 5 km. W ramach kontraktu będzie również przebudowane niebezpieczne skrzyżowanie ulic Maratońskiej i Dębowej.

Źródło: Fot. Facebook Radosław Witkowski