Radom i okolice

Unieważnienie przetargu na dostawę energii elektrycznej dla Radomia

Włodarze miasta argumentują swoją decyzje tym, że w czasie przetargu wpłynęła tylko jedna oferta od firmy Enea, która zakładała, że opłaty za prąd wielokrotnie wyższe niż dotychczas. Prezydent Witowski komentując sprawę powiedział, że jest to „niemoralna propozycja, która miała na celu tylko napchanie kieszeni koncernu Enea. Ja nie mogę na to pozwolić”.

[news:1355831]

Swoje stanowisko na temat nieadekwatności ceny miasto argumentuje tym, że według Forum Energetycznego marże firm energetycznych wzrosły o 7000%, ceny węgla zaś są ustalane w ramach umów długo-kontraktowych więc cena jest stabilna, a cena uprawnień do emisji CO2 jest niższa niż była w marcu tego roku.

[news:1354182]

Ogłoszony będzie nowy przetarg. Jak na razie nie wiadomo kiedy zostanie on przeprowadzony. Władze miasta czekają na decyzję w sprawie propozycji wicepremiera Sasina wprowadzenia specustawy o maksymalnych cenach energii elektrycznej dla samorządów i instytucji wrażliwych. Projekt zakłada ustalenia maksymalnej ceny na 618,24 zł za megawatogodzinę, podczas gdy proponowana cena przez Eneę to 2600 zł.

[news:1354306]

Info: UM Radomia