Ekologia Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

W Iłży odbędzie się miodobranie

W najbliższy poniedziałek, 27 maja, przy Muzeum Regionalnym w Iłży odbędzie się uroczyste miodobranie na Pasiece św. Franciszka. Burmistrz Iłży Marek Łuszczek, przedstawiciele Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz organizacji AURAEKO wraz z najmłodszymi mieszkańcami będą odsklepiać, wirować i degustować efekt pracy pszczół krainek.

W ramach miodobrania najmłodsi mieszkańcy Iłży pod opieką pszczelarza będą mogli odbierać ramki z miodem, odsklepiać, wirować, by w następnej kolejności degustować miód z Pasieki św. Franciszka. Odbędzie się również pokaz stroju pszczelarskiego, akcesoriów pszczelarskich oraz mini konkurs „Zagadki z ula”.

– Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na to, by budować świadomość ekologiczną wśród młodych ludzi. Bardzo się cieszę, że najmłodsi mieszkańcy Iłży będą mogli bliżej poznać sekrety świata pszczół oraz dowiedzą się co łączy pralkę z ulem i dlaczego zużyte baterie i elektryczne śmieci należy wrzucać do czerwonych pojemników

podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Miodobranie na Pasiece św. Franciszka to nie tylko świetna okazja do spróbowania lokalnego miodu z uli z recyklingu, ale to także przypomnienie o tym jak dbać o środowisko naturalne.

Pasieka stanęła przy Muzeum Regionalnym w Iłży, dzięki współpracy Fundacji Odzyskaj Środowisko, Miasta Iłża, a także organizacji odzysku AURAEKO w ramach projektu „Elektryczne Śmieci”.