Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

W Iłży powstanie nowa hala sportowa [+FOTO]

Przy liceum w Iłży powstanie nowa hala sportowa. Nowoczesny obiekt ma powstać w nieco ponad rok.

Starostwo Powiatowe w Radomiu rozstrzygnęło przetarg na budowę hali sportowo – widowiskowej dla Liceum Ogólnokształcącego w Iłży. Za inwestycję odpowiadać będzie firma Czarbud. Radomska firma za realizację inwestycji zaproponowała kwotę nieco ponad 6,3 miliona złotych oraz 84-miesięczną gwarancję powykonawczą.

Jeśli nie będzie odwołań innych oferentów, w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wybraną firmą. Na budowę hali sportowo – widowiskowej będzie ona miała 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

– Po 70 latach istnienia szkoły wreszcie udaje nam się rozpocząć wielką inwestycję, czyli budowę hali sportowo-widowiskowej, bo tam leżą już miejsca do oglądania wydarzeń sportowych i kulturalnych Liceum Ogólnokształcące Ogólnokształcącego i użyta inwestycja będzie kosztować blisko 7 milionów złotych

mówi wicestarosta radomski Krzysztof Kozera.

– Nowa hala w pełni odpowiada naszym potrzebom, a świadczyć o tym fakt, że kiedy na spotkaniu młodzież zobaczyła wizualizacje, to jej reakcje potwierdziły słuszność tej decyzji. Warunki lokalowe jeśli chodzi o wychowanie fizyczne, mieliśmy jak sprzed 70 lat, stąd też ten nowoczesny obiekt będzie ogromną atrakcją i spełni marzenia nie tylko społeczności szkolnej, ale i mieszkańców

dodała Agnieszka Kopeć – Fila, dyrektor iłżeckiego liceum.

Przypomnijmy, że Powiat Radomski pozyskał na ten cel blisko 6,5 miliona złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji.

Źródło: Powiat radomski