Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

W Klwowie powstanie centrum ważne dla lokalnej społeczności. Zdrowie i kultura w jednym

Do 2024 r. w Klwowie (Mazowieckie) ma powstać nowoczesne centrum usług, w którym znajdzie się ośrodek zdrowia i rehabilitacji, a także centrum kultury z salą widowiskową. Koszt inwestycji to ponad 6,6 ml zł, z czego 4 mln zł pochodzą z budżetu Mazowsza. We wtorek podpisano umowę w tej sprawie.

Dofinansowanie pochodzić będzie z programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik podkreślił, że samorząd województwa pomaga gminom w realizacji ważnych dla mieszkańców wsi i małych miejscowości inwestycji.

– Budowa nowoczesnego centrum w Klwowie przyczyni się do wyrównywania różnic w dostępie do instytucji kultury i usług medycznych

powiedział Struzik.

W centrum usług znajdzie się ośrodek zdrowia z gabinetami lekarskimi, dyżurką pielęgniarek, gabinetami zabiegowymi, poczekalnią i zapleczem administracyjnym. Będzie tu również otwarte centrum rehabilitacji z gabinetami do fizjoterapii i salą do ćwiczeń.

Oprócz tego, w nowym obiekcie swoją siedzibę będzie miało centrum kultury z salą widowiskową na 300 osób. Do dyspozycji mieszkańców będą również pracownie: plastyczna, muzyczna, taneczna, studio nagrań. Znajdzie się tam również biblioteka z czytelnią i kawiarenką internetową oraz ośrodek dokumentowania regionalnej tradycji. Ponadto w centrum usług zostaną zlokalizowane: punkt informacji turystycznej, kawiarnia oraz sala konferencyjna.

Wicemarszałek województwa mazowieckiego, Rafał Rajkowski zwrócił uwagę, że tego typu placówki odgrywają istotną rolę w integracji lokalnych społeczności.

– Obiekt, który powstanie dzięki naszemu wsparciu, będzie pełnił ważną funkcję społeczną. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy gminy Klwów będą mogli uczestniczyć w życiu publicznym i kulturalnym swojej miejscowości

powiedział Rajkowski. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ maak/