O tym się mówi PAP Radom i okolice

W Kozienicach policjanci przejęli 5 automatów do nielegalnych gier hazardowych

Pięć automatów do organizowania nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyli w jednym z lokali w Kozienicach (Mazowieckie) policjanci wspólnie funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego – poinformowała w środę rzeczniczka kozienickiej policji podkom. Ilona Tarczyńska.

Oprócz automatów zabezpieczono także ponad 10 tys. zł w gotówce. „Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi prawie 100 tys. zł”- przekazała rzeczniczka.

Za posiadanie automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

To kolejna w ostatnim czasie wspólna akcja funkcjonariuszy policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzona na terenie woj. mazowieckiego. W ub. tygodniu Komenda Miejska Policji w Siedlcach informowała o zabezpieczeniu w jednym z miejscowych lokali 7 automatów do organizowania nielegalnych gier hazardowych i 10 tys. zł w gotówce. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ ok/