Inwestycje Radom i okolice Wyróżnione

W Radomiu powstała nowa placówka Straży Granicznej

Powstała nowa placówka Straży Granicznej w Radomiu.

Nowa placówka Straży Granicznej rozpoczęła działalność 21 listopada 2022 roku. Miejsce jej ulokowania nie przypadkowo trafiło na lotnisko, właśnie tam Strażnicy Graniczni będą wykonywali swoje obowiązki związane między innymi z dbaniem o bezpieczeństwo i porządek publiczny, a także organizowaniem i kontrolowaniem ruchu granicznego.

W trakcie, gdy lotnisko nie jest oficjalnie otwarte, Strażnicy Graniczni skupiać się będą na przeprowadzeniu działań związanych z legalnością pobytu oraz zatrudnienia. Jej zakres obejmie osiem południowych powiatów województwa mazowieckiego.

Jak mówiła por. SG Anna Michalska, rzecznik prasowy Straży Granicznej.

– Funkcjonariusze Straży Granicznej do tego pory będą koncentrować się na przeprowadzeniu działań związanych z legalnością pobytu oraz zatrudnienia. Są one bardzo ważne i istotne, ponieważ mamy wewnętrzne granice Unii Europejskiej. Wydawałoby się, że ten napływ cudzoziemców jest nieregulowany, ale to nieprawda. –

Radomska placówka podlegać będzie pod Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, a jej zakres obejmie osiem południowych powiatów województwa mazowieckiego.

Komendantem nowo utworzonej Placówki Straży Granicznej w Radomiu została mjr Dorota Frąk, dotychczas pełniąca funkcje kolejno zastępcy komendanta w PSG w Łodzi oraz PSG w Bydgoszczy – jednostek podlegających Nadwiślańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej.