Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Sport Wyróżnione

Wczoraj brąz, dziś złoto. Sukces Martyny Kotwiły

Wczoraj brąz, dziś złoto. Radomska lekkoatletka Martyna Kotwiła została halową Mistrzynią Polski w biegu na 200 m.

Po zdobyciu brązowego medalu wywalczonego w sobotę na dystansie 60 m., Martyna Kotwiła miała chrapkę na kolejny medal podczas drugiego dnia Halowych Mistrzostw Polski. Tym razem w swoim koronnym dystansie celowała wyżej. Zapowiedzią tego, że radomianka będzie faworytką biegu na dystansie 200 m., okazały się eliminacje. Martyna Kotwiła wystartowała w trzecim biegu i okazała się bezkonkurencyjna. Wynik 23.30 okazał się najlepszym z wszystkich uczestniczek.

Zawodniczka z Radomia najlepsza na świecie

Do biegu finałowego sportsmenka podchodziła z piątego toru. Pierwszy bieg został zatrzymany przez falstart (wykluczono wówczas Idę Zwolińską), ale kolejny już okazał się być czysty. Kotwiła na wyjściu z łuku rywalizowała jeszcze z dwoma zawodniczkami, ale sama końcówka zdecydowanie należała do niej. Radomianka uzyskała czas 23.37 i zdobyła mistrzowski tytuł!

– to były dobre mistrzostwa – pisze na swoim facebookowym profilu radomska lekkoatletka.

Ogromne brawa należą się także Anecie Rydz, która wywalczyła srebrny medal w skoku wzwyż i wyrównała swój rekord życiowy oraz Mateuszowi Gosowi za halowe wicemistrzostwo Polski w biegu na 3000 m w kategorii U23!