Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Wielka latająca cysterna przyleci do Radomia na Air Show 2023

Wielka latająca cysterna przyleci do Radomia. Będzie można ją podziwiać podczas Air Show 2023.

Boeing KC-135 Stratotanker to amerykański samolot tankujący w powietrzu, który jest używany przez United States Air Force (USAF) oraz kilka innych krajów. Jest to pierwszy samolot tankujący w powietrzu, który został wprowadzony do służby w USAF w 1957 roku.

Jak poinformował profil Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom, ta maszyna pojawi się podczas tegorocznego Air Show.

 

KC-135 jest oparty na konstrukcji samolotu pasażerskiego Boeing 707, ale został zmodyfikowany w celu umożliwienia przeprowadzania operacji tankowania w powietrzu. Samolot może zabrać na pokład do 37 ton paliwa, które może dostarczyć do innych samolotów w locie, umożliwiając im przelot na duże odległości bez konieczności lądowania.

Znamy ceny biletów na Air Show Radom 2023

KC-135 jest w stanie zatankować wiele rodzajów samolotów, w tym myśliwce, bombowce i samoloty transportowe. Samolot wyposażony jest w specjalne rurociągi, w których przepływa paliwo, oraz w systemy kierowania strumieniem paliwa, dzięki czemu operatorzy mogą precyzyjnie kierować strumieniem paliwa do samolotu odbierającego.

Grecki F-16 pojawi się na Air Show Radom 2023

KC-135 jest wykorzystywany przez USAF jako kluczowy element ich zdolności do przeprowadzania operacji lotniczych na całym świecie. Jest również wykorzystywany przez kilka innych krajów, w tym przez Wielką Brytanię, Francję, Turcję i Australię. Samolot KC-135 jest uważany za niezwykle niezawodny i długoletni element amerykańskiego lotnictwa, a w przyszłości ma być zastąpiony przez nowy samolot tankujący KC-46 Pegasus.