Radom i okolice

„Wielkanocna Paczka dla Bohatera”. Zachęcamy do udziału

W najbliższy czwartek (25 marca) o 9:30 rozpocznie się zbiórka w ramach świątecznej akcji „Wielkanocna Paczka dla Bohatera”. Akcja odbędzie się przed Zespołem Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” już po raz piąty. 

Paczki przygotowane przez uczniów ZSZ „Hubal”, zostaną następnie rozwiezione przez funkcjonariuszy radomskiego Aresztu Śledczego do kilkudziesięciu kombatantów z Radomia oraz do ponad 20 kombatantów, mieszkających poza miastem, m, in. w Iłży, Skaryszewie, Kozienicach czy Pionkach. Patronat nad całym tym przedsięwzięciem sprawuje MEN, Polska Zbrojna, IPN, organizatorem zaś są: Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera oraz GRH 12 Pułku Ułanów Polskich.

Do udziału w zbiórce serdecznie zachęca radomski Areszt Śledczy. Do zaproszenia dołączają się uczniowie ZSZ „Hubal”. Zwłaszcza w obecnych trudnych czasach, spowodowanych licznymi obostrzeniami, powinniśmy wykazać się solidarnością i wesprzeć środowiska kombatanckie. 

Warto wspomóc w organizacji świąt, które w tym roku najprawdopodobniej również odbędą się w ścisłym rygorze o charakterze sanitarnym. Każdy z nas ma jednak możliwość podarowania innym przynajmniej namiastki rodzinnej Wielkanocy.

Klaudia Sułek

Źródło informacji: Areszt Śledczy w Radomiu