Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Wyróżnione

Wiemy ilu pasażerów dotychczas obsłużyło radomskie lotnisko

Wiemy ilu pasażerów dotychczas obsłużyło radomskie lotnisko. Polskie Porty Lotnicze podały redakcji Rynku Lotniczego dokładną liczbę.

Port lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku obsłużył w pierwszym miesiącu działania 7257 pasażerów. Do 4 czerwca liczba podróżnych ma przekroczyć 10 tys.

Perspektywy radomskiego lotniska

Jak informowaliśmy, Lotnisko Warszawa-Radom do końca 2023 roku ma w planach obsłużyć 180 tys. pasażerów. Do 2025 roku ma już być ich milion.

Mimo tego, że liczba nowych pasażerów stale wzrasta, to niepewny pozostaje aspekt sezonu zimowego, wszystko dlatego, że na ten moment, żaden z przewoźników nie zapowiedział swojej obecności w Sadkowie na sezon zimowy.

Od czerwca powiększy się siatka połączeń z Lotniska Warszawa-Radom

Niestety, Wizz Air nie poleci z radomskiego lotniska w obecnym sezonie letnim. Niewykluczone jednak, że pojawi się w sezonie zimowym.

Rozmowy dotyczące wejścia na radomskie lotnisko węgierskiego przewoźnika Wizz Air nie przyniosły pozytywnych rezultatów. Budżetowy przewoźnik całe starania wkłada w to, by zapewnić sobie jak najlepsze warunki biznesowe, niestety, lotnisko Warszawa-Radom nie ma jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku lotniczym, ponieważ powstało niespełna miesiąc temu.

FlixBus na razie nie pojedzie na lotnisko w Radomiu. Ale ma to w planach

Jak informuje portal pasazer.com, wbrew pierwotnym oczekiwaniom zarządców Portu Lotniczego Warszawa-Radom, żaden tani przewoźnik najpewniej nie podejmie ryzyka biznesowego i nie pojawi się w Sadkowie wcześniej, niż w nadchodzącym sezonie zimowym. Wizz Air jednak stale i uważnie przygląda się rozwojowi radomskiego portu i czeka na korzystne sygnały rynkowe.

Evelin Jeckel z Wizz Air przyznała w ostatniej rozmowie z Polską Agencją Prasową, że Wizz Air poważnie rozważa możliwość wejścia do Radomia. Zauważyła również, że węgierski przewoźnik jest już w trakcie opracowywania zimowego rozkładu lotów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: rynek-lotniczy.pl