Duszpasterstwo Akademickie O tym się mówi Radom i okolice Religia Społeczeństwo Zdjęcia

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” – piesza pielgrzymka do Piotrawina za nami [+FOTO]

Pielgrzymka z Solca do Piotrawina odbyła się 6 maja 2023 roku. Udział w niej wzięło ok. 120 osób. Najmłodszy jej uczestnik to pięciolatek. 

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem tegorocznego roku duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Najliczniejsza grupa z parafii Solec (w tym młodzież z KSM Solec nad Wisłą), a także pielgrzymi z Lipska, Szydłówka, kilka osób z diecezji Lubelskiej, młodzież z  KSM Kowala, KSM Pawłowice, KSM Iłża, Duszpasterstwo Akademickie Radom wrócili na szlak pielgrzymki. Najmłodszy uczestnik – Krzyś Krupa ma 5 lat.

Pielgrzymka wyruszyła spod kościoła poklasztornego św. Stanisława w Solcu nad Wisłą. Po drodze towarzyszył śpiew, modlitwa oraz konferencja, którą wygłosił ks. Adrian Jakubiak – Duszpasterz Akademicki i asystent KSM DR. Ks. Adrian mówił, że „Tylko człowiek, który wybiera Boga to człowiek wartościowy”.

Obecni byli klerycy, którzy opowiedzieli o życiu w seminarium radomskim. Młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego, zachęciła wszystkich do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w sierpniu (ponieważ grupa akademicka 21, od ubiegłego roku, idzie razem z grupą nadwiślańską 25).

W Piotrawinie, Msze świętą sprawował i wygłosił Słowo ks. bp. Adam Bab – biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej oraz Delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W kazaniu mówił o tym, o pięknym świadectwie młodych uczestników, którzy zechcieli udać się na pielgrzymkę w czasie, gdy mogliby robić milion innych rzeczy.

Po Mszy świętej odbyło się spotkanie, podczas którego młodzież zadawała ks. bp pytania dotyczące wszelkich wątpliwości. Na każdego pielgrzyma czekał ciepły posiłek oraz poczęstunek, przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z parafii Solec.

O doświadczeniach i wrażeniach opowiedzieli nam uczestnicy pielgrzymki.

Ks. Krystian Korba –  Wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą i asystent KSM Solec nad Wisłą:

Cieszymy się, że młodzi ludzie odpowiedzieli na nasze zaproszenie aby wspólnie pielgrzymować do miejsca, które związane jest z cudem wskrzeszenia rycerza Piotra, który dokonał się za wstawiennictwem św. Stanisława. Widok stu dwudziestu ludzi młodych, modlących się i wychwalających Boga śpiewem to świadectwo tego, że młodzi są w Kościele i są Kościołem. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich za rok na kolejną pielgrzymkę do Piotrawina.

Alicja Fliszkiewicz z KSM Solec nad Wisłą:

Do Piotrawina wędruję drugi raz.  Pielgrzymka jest dla mnie niezwykłym doświadczeniem. To nie tylko czas modlitwy i obcowania z samym Bogiem ale także przeżycie tego czasu z przyjaciółmi. Mimo zmęczenia które towarzyszyło każdemu Jestem zadowolona. Mam nadzieję że nie jest to ostatnia pielgrzymka w której będę mogła uczestniczyć.

Katarzyna Rylska – Duszpasterstwo Akademickie Radom:

W sobotę miałam przyjemność pielgrzymować do Piotrawina razem z grupą niesamowitych, Bożych młodych ludzi. Była to wyjątkowa sobota, czuliśmy wszyscy Bożą radość z czasu, który mogliśmy spędzić razem ze sobą ale co najważniejsze z Panem Bogiem. Moim zdaniem piękno tego wydarzenia zostało ukryte w tym, że każdy z nas, młodych pielgrzymujących zdecydował się aby właśnie w ten sposób spędzić swoją sobotę. Wstać rano, zabrać plecak i ruszyć w drogę. Drogę świadczącą o wierze w Jezusa,  która niewątpliwie zmienia nasze serca. Dziękuje, za to, że mogłam razem  pielgrzymować oraz być świadkiem i częścią pięknego, młodego Kościoła, który odważnie potrafi mówić o swej wierzę i kroczyć droga Chrystusową z uśmiechem na twarzy i pogoda ducha. Chwała Panu!

 

Organizatorem pielgrzymki była Parafia Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą oraz oddział KSM Solec nad Wisłą.