Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Włamali się do automatu myjni samochodowej i domku letniskowego

Policjanci z lipskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do automatu myjni samochodowej i domku letniskowego.

Policjanci z lipskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do automatu myjni samochodowej i domku letniskowego.

Dyżurny lipskiej komendy otrzymał zgłoszenie że na terenie miasta Lipsko doszło do dwóch kradzieży z włamaniem. Nieznani wówczas sprawcy włamali się do automatu urządzenia odkurzającego i automatu ze środkami czystości znajdujących się na terenie bezdotykowej myjni samochodowej, zabierając metalową kasetę z pieniędzmi. Powodując łącznie straty w wysokości 6060zł.

Tego samego dnia sprawcy wybijając szybę włamali się do domku letniskowego, skąd dokonali zaboru telewizora, wiatrówki oraz 18 butelek wódki na stratę 1500zł.

W wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci wytypowali sprawców włamania i kradzieży. Potwierdził to użyty na miejscu pies służbowy policji który doprowadził do miejsca zamieszkania sprawców. Pod wskazanym adresem odnaleziono przedmioty pochodzące z miejsca kradzieży z włamaniem.

Jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy powiatu lipskiego w wieku 32 i 26-lat, którzy zostali zatrzymani. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży z włamaniem. Obydwaj przyznali się do przedstawionych zarzutów. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lipsko