Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

policja

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku. Poszkodowani właściciele łącznie oszacowali straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W minioną niedzielę po godz. 18 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie w sprawie osób przebywających na niezamieszkałej posesji pod Błędowem. Na miejsce szybko pojechał patrol, w którego skład wchodził miejscowy dzielnicowy, który ujawnił białego busa z czterema osobami w środku. Kierujący samochodem na widok radiowozu chciał odjechać, jednak uniemożliwili mu to funkcjonariusze.

19-latka zatrzymana za posiadanie narkotyków

Po sprawdzeniu posesji okazało się, że szyba w oknie budynku gospodarczego jest wybita, a osoby znajdujące się w mercedesie próbowały dokonać kradzieży. Mężczyźni tłumaczyli się, że chcieli łowić ryby w pobliskiej rzece. Mundurowi jednak im nie uwierzyli i zatrzymali trzech mężczyzn oraz kobietę w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy pozwalający postawić zatrzymanym kilka zarzutów. Wnikliwa analiza posiadanych materiałów wykazała, że dwaj zatrzymani bracia w wieku 31 i 20 lat trzy razy włamywali się do budynków gospodarczych na terenie gminy Błędów w lutym i marca 2023 r. Jeden z braci wspólnie z zatrzymanym 22-latkiem usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Zatrzymana 17-latka po wykonaniu czynności procesowych została zwolniona.

Mieszkaniec powiatu radomskiego oskarżony o rozpowszechnianie dziecięcej pornografii [+VIDEO]

Łupem złodziei padały urządzenia i sprzęty wykorzystywane m. in. do prowadzenia gospodarstwa takie jak ciągnik rolniczy, kosiarki, przyczepy sadownicze czy elektronarzędzia. Policjanci podczas przeszukań ujawnili i odzyskali ciągnik rolniczy ursus C-330, kosiarkę, pompy wodne oraz inne przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym umywalkę z szafką zamontowaną w mieszkaniu sprawcy.

W środę, 22 marca Sąd Rejonowy w Grójcu przychylił się do wniosku prokuratora i wobec braci zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 2 miesiące. Mężczyznom mieszkającym na terenie powiatu grójeckiego za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast trzeciemu mężczyźnie do 5 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają czy zatrzymani mężczyźni popełnili inne przestępstwa o podobnym charakterze.

Źródło: Policja Mazowiecka