Radom i okolice Sport

Wściekli kibice Radomiaka przywitali piłkarzy wracających z Kielc

Radomiak Radom przegrał na wyjeździe z Koroną Kielce aż 0:4. Wściekli kibice postanowili zebrać się pod siedzibą klubu i przywitać powracających zawodników, których poinformowali o tym, co sądzą o ich ostatnim występie.

Spotkanie przebiegło w pokojowej atmosferze, co podkreślił relacjonujący je dla weszlo.pl Szymon Janczyk. Gdy piłkarze wysiedli z autokaru, przedstawiciele kibiców zwrócili się do nich i przekazali co sądzą o żenującym wyniku meczu z Koroną Kielce. Frustracja była tym większa, ponieważ w poprzedniej kolejce Radomiak przegrał na wyjeździe z ŁKS-em 2:3.

Według kibiców większość piłkarzy w meczu z Koroną nie wykazało woli walki, co w meczu derbowym jest niedopuszczalne. Jeden z fanów RKS-u wytłumaczył nawet po angielsku temat piłkarzom nie znającym języka polskiego. Szczególnie „oberwało się” jednemu z południowców, który usłyszał, że jego grę cechuje „zero ambicji, zero chęci i zero walki”.

Kibice też przekazali piłkarzom, że po takim meczu nie chcą ich widzieć na żadnej imprezie na mieście i że  nie chcą być w ich skórze, jeśli ktokolwiek z nich zostanie przyłapany z drinkiem czy kieliszkiem w ręce.

Ostatni mecz z Koroną był czwartym spotkaniem „Świętej Wojny”, w którym Zieloni nie wygrali.

Źrodło: weszlo.pl