Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice

Wyjątkowe wydarzenie – „Beksiński w Radomiu”!

„Beksiński w Radomiu” to pierwsze tak wielostronne przedsięwzięcie w naszym mieście, ukazujące niezwykłą twórczość tego wyjątkowego artysty.

Już 17 marca w Kamienicy Deskurów (Rynek 14) Resursa Obywatelska zorganizuje wyjątkowe wydarzenie. Wystawa „Beksiński w Radomiu” to pierwsze tak wielostronne przedsięwzięcie w naszym mieście, ukazujące niezwykłą twórczość jednego z najbardziej intrygujących współczesnych artystów.

Miłośnicy twórczości Zdzisława Beksińskiego będą mogli zobaczyć osiem oryginalnych i nieznanych szerszej publiczności obrazów artysty, które ukazują niebywały metafizyczny świat. Jedna z części ekspozycji skupi się na zaprezentowaniu fotografii, fotomontaży oraz grafik komputerowych Beksińskiego wraz z bogatą wystawa multimedialną „Human Condition” Beksiński Multimedia Exhibition, dzięki której zwiedzający przeniosą się w klimatyczną podróż przez całokształt twórczości tego wybitnego artysty. Poprzez doświadczenia virtual reality odbędziemy także drogę „do wnętrza” malarskiej przestrzeni. Dodatkowa atrakcja to specjalny pokaz obrazów w stereoskopii (3D).

Bilety dostępne są online pod adresem www.beksinskiwradomiu.pl. Można je nabyć także na miejscu podczas trwania ekspozycji.

Wystawa potrwa do 4 czerwca 2023.

Wydarzeniu patronują: Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, Fundacja Beksiński.

Źródło: Resursa Obywatelska/Facebook