Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Wyróżnione Zdjęcia

Wyjątkowy jarmark świąteczny na Placu Jagiellońskim [+FOTO]

Jarmark świąteczny w Radomiu

Coroczny jarmark świąteczny przyciągnął tłumy radomian. 

Jarmark rozpoczął się w piątek 16 grudnia. Na odwiedzających Plac Jagielloński czekają kiermasze z potrawami świątecznymi, prezentami, rękodziełem, animacje oraz konkursy dla dzieci.

Nie brakuje także koncertów, świetlnej parady i darmowej karuzeli weneckiej. Wydarzeniem towarzyszącym Jarmarkowi Świątecznemu jest Festiwal Food Trucków. W Galerii Słonecznej prowadzone są warsztaty z przygotowywania ozdób świątecznych.

Jarmark zakończy się jutro wieczorem koncertem zespołu Skaldowie.

 

Jakie atrakcje czekają nas jeszcze w niedzielę 18 grudnia? Oto plan wydarzenia:

11.00 – start Jarmarku Świątecznego.
11.30 – występ Grupy Locomotora. Plac Jagielloński zostanie zaczarowany przez szczudlarzy, żonglerów i akrobatów, którzy wkręcą Was w uliczny performance. Zaproszą na radosny mini spektakl w klimacie klaunady wzbogacony o efekty świetlne z wykorzystaniem ledów.
12.00 – koncert muzyczny. Na scenie wystąpi Olga Nawara z zespołem.
13.00 – występ Grupy Locomotora.
13.30 – zimowe zabawy – animacje dla dzieci z Madagaskarem. Najmłodsi uczestnicy Jarmarku Świątecznego zaproszeni zostaną do udziału w tańcach i lokomotywie dookoła świata. Odwiedzi ich także Tygrys Tadek.
14.30 – konkurs na najładniej ubraną choinkę dla radomskich szkół i przedszkoli.
15.00 – msza święta w radomskiej katedrze, której przewodniczyć będzie ordynariusz radomski, bp Marek Solarczyk.
15.00 – warsztaty z przygotowywania ozdób świątecznych. Animatorzy z MOK Amfiteatr zapraszają na zajęcia do Galerii Słonecznej.
15.45
 – Świetlna Parada Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso. Muzycy przemaszerują z Placu Corazziego na Plac Jagielloński. Będzie świetliście, głośno i wesoło!
16.00 – zakończenie konkursu na najładniej ubraną choinkę i wręczenie nagród.
16.30 – Gwiazdka dla Mieszkańców. Kulminacyjny punkt Jarmarku Świątecznego. Po życzeniach świątecznych będzie możliwość skosztowania tradycyjnych potraw. O wyjątkowość chwili zadbają performerzy z Grupy Locomotora, a radomscy sportowcy przekażą najmłodszym gościom upominki.
16.45 – Świąteczny pokaz Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso.
18.15  koncert finałowy Jarmarku Świątecznego. Skaldowie, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów zaprezentują autorskie utwory świąteczne (jak np. “Z kopyta kulig rwie”), kolędy i swoje największe przeboje.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na www.visitradom.pl.